Proponujemy specjalistyczne produkty

ortopedyczno-rehabilitacyjne, pourazowe, pooperacyjne, lecznicze, profilaktyczne
wtorek, 21 sierpień 2018 04:54

Drogi rodzicu

Drogi Rodzicu!

Zbliża się nowy rok szkolny. Wielu rodziców którzy podczas wakacji zauważyli nieprawidłowości w ustawianiu stóp oraz chodzie swojej pociechy i będzie szukać skutecznego rozwiązania i korekty stóp. Nie jednokrotnie korzystaliście z różnego rodzaju wkładek ortopedycznych, które niestety nie przyniosły zamierzonego skutku. Dlatego chcielibyśmy zaprosić Państwa z dziećmi do naszego Centrum Diagnostyki i Leczenia Stóp przeprowadzonymi w Szałszy lub umówienia spotkania w Waszym przedszkolu lub szkole. Zgodnie z badaniami w Klinice w St. Luis przez firmę Cascade udowodniono że przy genetycznych wadach stóp lub zmianach kostnych żadna wkładka skutecznie nie skoryguje dysfunkcji stopu i chodu.

Nasza firma jako generalny dystrybutor na terenie Polski amerykańskiej firmy Cascade, oferuje w pierwszej fazie zaopatrzenie ortopedyczne Jump Start ( Frog, Bunny, Kangaru). Ortezy DAFO zapewniają pełną fizjologiczną korektę stóp ) oraz całkowitą korektę koślawości lub szpotawości. Dzięki miękkiemu i elastycznemu podłożu ortezy dziecko uczy się prawidłowo obciążać piętę, przetaczania stopy od pięty ( propulsji). Ortezy są miękkie i łatwo przyswajalne przez dzieci, dlatego należy je użytkować wyłącznie w miękkim obuwiu. DAFO Jump Start są ortezami refundowanymi przez NFZ pod kodem H29.

Dziecko po korzystaniu ortez w zależności od stopnia dysfunkcji może w późniejszym okresie przejść do używania wkładek jako podtrzymania uzyskanej korekcji po DAFO.Jest to najskuteczniejsza metoda leczenia nieprawidłowości chodu oraz dysfunkcji stóp.Zwracam jednak uwagę, na dobór prawidłowych ortez. Wiele firm firm wykonuje ortezy na podstawie prymitywnych kopii naszych ortez czego skutki są następujące:

- nieprawidłowe ustawienie stopy do korekcji, bądź zupełny jej brak

- sztywne podłoże uniemożliwiające przetaczanie stopy

- nie wygodne, sztywne, często doprowadzające do otwartych ran jak poniżej na zdjęciu.

Drogi Rodzicu, nim podejmiesz decyzję o zakupie zaopatrzenia do korekcji stopy swojego dziecka, skontaktuj się z nami lub zobacz nasze ortezy dla porównania. W każdej chwili można się z nami umówić na bezpłatne konsultacje oraz zapoznanie się z proponowaną ortezą dla dziecka. Orteza ma pomóc w korekcji a nie zaszkodzić nie mówiąc o ponoszeniu podwójnych kosztów.Sprawdź, porównaj i dopiero wtedy podejmij decyzję. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

Prezes M&J Corporation

Michalina Spatz