Koszyk jest pusty

Blog

wtorek, 21 lipiec 2020 13:32

Ortozy dla dzieci DAFO

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzięki ortozom staw skokowy i stopa dziecka znajduje się w ułożeniu fizjologicznym zarówno w spoczynku, jak i podczas chodu. Wpływa to na całą motorykę dziecka. Ustawiając kończynę dolną w osi poprawiamy jakoś chodu, a także zapobiegamy uszkodzeniom i deformacją powierzchni stawowych. Dzięki takim działaniom wpływamy korzystnie na całościowy wzorzec chodu dziecka.

Pacjenci ze zdiagnozowanymi dysfunkcjami neurologicznymi oraz ortopedycznymi mają ograniczoną możliwość udziału w aktywności fizycznej typowej dla dziecka w okresie rozwojowym. Zastosowaniem dynamicznych ortez DAFO wspomagamy prawidłowy rozwój motoryczny dziecka.

Wniosek na zaopatrzenie ortopedyczne może wystawić lekarz specjalizacji: ortopeda, chirurg dziecięcy, neurolog, lekarz rehabilitacji, lekarz wad postawy. W przypadku ortoz, na wniosku powinien znajdować się kod H29.01- ortoza krótka korygująca zaburzenia osiowe w płaszczyźnie czołowej (typu DAFO lub GRAFO) dla dzieci.

Okres przez jaki dziecko musi użytkować ortozy jest uzależniony od dysfunkcji jakie występują u dziecka. Jej zadaniem jest uzupełnienie rehabilitacji oraz podtrzymanie jej efektów. W trakcie rehabilitacji część ćwiczeń powinna być wykonywana w zaopatrzeniu tak aby również podczas nich stopa znajdowała się w prawidłowym ustawieniu.

Ortozy firmy Cascade są wykonane z  różnego rodzaju tworzyw, co skutkuje ich małą wagą, jak i perfekcyjnym dopasowaniem do stopy, jednak zastrzega się, że w celu ochrony ortozy przed pęknięciem, bezwzględnie należy zawsze użytkować je w obuwiu.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szereg ortoz, które w związku z ich personalizacją jesteśmy w stanie dopasować do prawie każdego pacjenta. Posiadamy ortozy odpowiednie dla małych dzieci z problemami ortopedycznymi dla których specjalnie stworzona została linia Jump Start oraz dla starszych pacjentów z poważniejszymi zaburzeniami neurologicznymi- linia ortez odlewowych.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Wyświetlony 1179 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 lipiec 2020 14:57
Więcej w tej kategorii: « Wady stóp u dzieci

M&J Corporation

 Prowadzimy sprzedaż najwyższej jakości sprzętu rehabilitacyjnego, profilaktycznego, pourazowego i pooperacyjnego dla dzieci i dorosłych.
Jesteśmy jedyną w Polsce firmą zajmującą się dystrybucją ortez DAFO Cascade.

Kontakt

Adres: Wiejska 4,

42-677 Szałsza, k/ Gliwic

Tel: 32/ 270-08-33; 32/270-06-86

Fax: 32/270-08-33 wew. 23

Email: info@mj-corporation.pl

 

 

 

 

Dołącz do naszego Newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowościami, osobistymi rekomendacjami i ofertami specjalnymi. Twój e-mail jest u nas bezpieczny, a my nienawidzimy spamu tak samo jak Ty.
Wyrażam zgodę na Regulamin i Polityka prywatności

Szukaj