Proponujemy specjalistyczne produkty

ortopedyczno-rehabilitacyjne, pourazowe, pooperacyjne, lecznicze, profilaktyczne

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mjcorporatvz/ftp/mjcorporation1/components/com_k2/models/item.php on line 763

FAQ

  1. Lekarz jakiej specjalizacji może wystawić wniosek na zaopatrzenie ortopedyczne ?

Wniosek na zaopatrzenie ortopedyczne może wystawić lekarz specjalizacji : ortopeda, chirurg dziecięcy, neurolog, lekarz rehabilitacji, lekarz wad postawy. W przypadku ortez na wniosku powinien znajdować się kod H29.01- ortoza krótka korygująca zaburzenia osiowe w płaszczyźnie czołowej (typu DAFO lub GRAFO); dla dzieci. Jeżeli wniosek ma dotyczyć obuwia do ortoz, na wniosku powinien znajdować się kod N.67.01- but do ortoz obejmujących stopę; dla dziecka

  1. Czy istnieje możliwość dofinansowania zaopatrzenia ortopedycznego ?

Tak, istnieje możliwość zwrócenia się z prośbą do różnego typu organizacji o pomoc w pokryciu kosztów zakupu ortoz.

  1. Gdzie mogę uzyskać dofinansowanie do zaopatrzenia ortopedycznego ?

Instytucjami które zajmują się dofinansowaniem zakupu zaopatrzenia są PCPR ( Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie) , MOPS( Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej). Dodatkowo pomocą mogą służyć fundacje lokalne, fundacja WOŚP, fundacja TVN, fundacja faktu. Dodatkowo rodzic może spróbować zgłosić się do lokalnych firm z prośbą o jednorazową pomoc w zakupie sprzętu ortopedycznego.

  1. Na jaki okres czasu wystarczą ortezy ?

Okres na jaki wystarczy dana para ortez jest bardzo uzależniony od tego jak szybko rośnie dziecko i jego stopa. W przypadku małych dzieci które zaczynają być pionizowane przy zachowaniu prawidłowego ustawienia stopy może nastąpić szybszy jej przyrost.

  1. Jak długo moje dziecko będzie musiało korzystać z zaopatrzenia?

Okres przez jaki dziecko musi użytkować ortezy jest bardzo uzależniony od dziecka, od dysfunkcji jakie u niego występują. Oczywiście ortoza nie” załatwia” wszystkiego, jej zadaniem jest uzupełnienie rehabilitacji oraz podtrzymanie jej efektów. W trakcie rehabilitacji część ćwiczeń powinna być wykonywana w zaopatrzeniu tak aby również podczas nich stopa znajdowała się w prawidłowym ustawieniu.

  1. Przez jaki okres czasu w ciągu dnia dziecko powinno przebywać w ortezach ?

                Początkowo dziecko powinno być stopniowo przyzwyczajane do ortoz, z czasem okres przebywania w zaopatrzeniu powinien być wydłużany, tak by dziecko spędzało w nim 7-8 godzin dziennie. Dziecko  powinno przebywać w ortezach również w pozycji siedzącej, tak aby zachować prawidłowe ustawienie stopy także w tej pozycji.

  1. Jak rozpoznać że moje dziecko wyrosło z zaopatrzenia?

Sygnałem informującym o tym że dziecko wyrosło z zaopatrzenia jest zbyt krótki zapas; gdy pace dziecka zaczynają zbliżać się do końca ortezy, ponownie pojawiające się zaczerwienienia które mogą świadczyć o zbyt małej objętości ortezy oraz w przypadku wyższych ortez gdy wysokość jest zbyt niska.

  1. Jak prawidłowo zakładać ortezy ?

                Ortezy dwuczęściowe zakładamy pojedynczo. Warstwę wewnętrzną zakładamy tak aby pięta jak najbardziej  wypełniała ortozę, następnie zakładamy drugą część. Jako pierwszy należy zapiąć środkowy rzep. Jeśli na poduszce pod palce znajduje się  rzep przyciągający przodostopie,  należy przeciąć skarpetki tak, aby stworzyć możliwość przyciągnięcia palca dośrodkowo. Idealnie sprawdzają się również skarpetki bambusowe, które są cienkie i dużo łatwiej ulegają rozciągnięciu.

  1. Jakie warunki musi spełniać obuwie do ortez ?

Obuwie do ortoz może być zwykłym obuwiem, ważne jest by nie posiadało wyprofilowania które jest już zachowane w ortozie. But musi posiadać gumową podeszwę tak aby chronić dziecko przed poślizgnięciem. W naszej ofercie posiadamy specjalistyczne obuwie do ortez dwóch firm : FOOTCARE – AS PLAY oraz SCHEIN. Buty  posiadają unikatowy sposób zapinania, który ułatwia zakładanie obuwia.

  1. Czy moje dziecko zawsze musi użytkować ortezy w obuwiu?

Tak. Jest to warunek niezbędny, przede wszystkim aby zapewnić bezpieczeństwo pacjenta, jako że ortozy są wykonane z tworzywa o gładkiej teksturze, przez co są śliskie i można się przewrócić, ale również, aby chronić zaopatrzenie. Ortozy firmy Cascade są wykonane z  różnego rodzaju tworzyw, co skutkuje ich małą wagą, jak i perfekcyjnym dopasowaniem do stopy, jednak zastrzega się, że w celu ochrony ortozy przed pęknięciem, bezwzględnie należy zawsze użytkować je w obuwiu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mjcorporatvz/ftp/mjcorporation1/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248