Koszyk jest pusty

Informacje dla rodziców

SCHEMAT POSTEPOWANIA PODCZAS PROCESU KLASYFIKACJI DO ZAOPATRZENIA ORTOPEDYCZNEGO DAFO CASCADE

DROGI RODZICU! JEŻELI TWOJE DZIECKO WYMAGA ZAOPATRZENIA ORTOPEDYCZNEGO  :


1. Konieczna jest konsultacja fizjoterapeutyczna składająca się z :

·         Wywiadu z rodzicem na temat historii schorzenia, poprzedniego zaopatrzenia ortopedycznego

·         Badania fizykalnego : obserwacja, badanie zakresu ruchomości stawu skokowego, analiza chodu dziecka bez zaopatrzenia lub/z wcześniejszym zaopatrzeniem ortopedycznym

 

Manualna ocena zakresu ruchomości stawu skokowego- link

Nadmierne zgięcie podeszwowe - chód na palcach- link


2. Dobór odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego przez konsultanta:

DAFO zapewnia zewnętrzny system wspomagający ustawienie stopy, stawu skokowego oraz podudzia w skorygowanej, neutralnej pozycji, optymalnej do codziennych zajęć dla pacjentów z różnymi schorzeniami, a w szczególności z:

 

·         problemami neurologicznymi

·         problemami nerwomięśniowymi

·         opóźnieniem w rozwoju neuromotorycznym

·         dziecięcym porażeniem mózgowym

·         zespołem Downa

 

Linia JumpStart- ortozy z tej linii są przeznaczone dla mniejszych pacjentów, głównie z obniżonym napięciem mięśniowym. Dobrze sprawdzają się w przypadku korekcji ustawienia stawu skokowego u dzieci bez dysfunkcji neurologicznych. Stosowane są u pacjentów, których rozmiar stopy nie przekracza 35, nie występują wyrośla kostne oraz napięcie mięśniowe umożliwia czynną korekcję stawu skokowego.

 

Linia Jump Start-link

 

 

→ Linia odlewowa ortoz – wykonane na podstawie odlewu gipsowego. Dedykowane są pacjentom z utrwalonymi dysfunkcjami w obrębie stawu skokowego, z wyraźnymi nieprawidłowościami we wzorcu chodu, których nieprawidłowe ustawienie stopy nie może być skorygowane manualnie a problem dotyczy także układu nerwowego. Ze względu na brak ograniczenia rozmiarowego, ortezy z tej linii mogą być stosowane bez względu na wiek pacjenta.

 

Chód kuczny- przykład zastosowania ortoz odlewowych DAFO FA

Procedura odlewowa- link

 

Porównanie ortozy DAFO 3.5 z ortozy DAFO Tami2 u dziecka z zburzoną fazą przenoszenia podczas chodu i nadmiernym zgięciem podeszwowym.


3. Indywidualne podejście do pacjenta.

Mimo tego, że indywidualne podchodzimy do każdego pacjenta czasem występują również pewne wyzwania podczas klasyfikacji. Jeżeli u dziecka występuje wzmożone napięcie mięśniowe lub spastyczność często dochodzi do utraty pełnego zakresu ruchu i utrwala się nieprawidłowe ustawienie kończyny dolnej, co może utrudniać proces ortezowania.


4. Odbiór zaopatrzenia

Odbiór produktu wykonanego na indywidualne zamówienie wymaga odpowiedniego dopasowania w celu sprawdzenia funkcjonalności ortozy w dniu jej wydania. Dlatego obecność dziecka i rodzica na dopasowaniu jest BEZWZGLĘDNA.


5. Czas użytkowania

Ortoza docelowo powinna być użytkowana 6-8 godzin dziennie, chociaż w wielu przypadkach może być to dużym wyzwaniem. Dlatego minimalny czas w którym dziecko powinno funkcjonować w ortozie wynosi 3-4 godzin dziennie. Zaleca się równoległą rehabilitację dziecka, aby zmaksymalizować szansę osiągnięcia jak najlepszych efektów.Ortoza docelowo powinna być użytkowana 6-8 godzin dziennie, chociaż w wielu przypadkach może być to dużym wyzwaniem. Dlatego minimalny czas w którym dziecko powinno funkcjonować w ortozie wynosi 3-4 godzin dziennie. Zaleca się równoległą rehabilitację dziecka, aby zmaksymalizować szansę osiągnięcia jak najlepszych efektów.


6.Kontrola

Zaleca się również kontrolną wizytę po 2-3 tygodniach użytkowania ortozy minimum przez 3-4h u dziecka rehabilitowanego w celu określenia czy kończyna dziecka jest właściwie korygowana.

Zastosowanie zaopatrzenia ortopedycznego DAFO Cascade u dziecka z nadmiernym zgięciem podeszwowym                                                                          

Zastosowanie zaopatrzenia ortopedycznego DAFO Cascade u dziecka ze zwiększonym napięciem mięśniowym

Zastosowanie zaopatrzenia ortopedycznego DAFO Cascade JumpStart u dziecka ze średnia postacią wzmożonego napięcia mięśniowego i wynikającej z tego pronacji stopy

Zaczerwienienia na skórze mogą się pojawiać szczególnie w pierwszych tygodniach użytkowania ortoz. Wynika to z prawidłowej korekcji stopy wymuszonej przez ortozę i zaczerwienienie to powinno zniknąć do około godziny. Jeżeli natomiast dojdzie do uszkodzenia tkanek miękkich należy bezzwłocznie skontaktować się z zespołem M&J Corporation.

 Jakie problemy należy zgłaszać do zespołu M&J Corporation


7. Czas oczekiwania

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów co do długości realizacji zamówienia, dzięki zakupieniu skanera 3D czas oczekiwania na ortozy odlewowe skrócił się z 5-6 tygodni na ok. 2,5-4 tygodni.


Nasze gabinety znajdują się w Szałszy(k. Gliwic), Krakowie, Warszawie, Rzeszowie i Poznaniu.


Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na wizytę konsultacyjną.

Konsultanci/Fizjoterapeuci:

Beata         +48 503-125-840

Wiktoria    +48 508-393-001

Dominika  +48 530-531-646

Wojciech   +48 530-049-687

Patrycja     +48 530-020-016

 


M&J Corporation

 Prowadzimy sprzedaż najwyższej jakości sprzętu rehabilitacyjnego, profilaktycznego, pourazowego i pooperacyjnego dla dzieci i dorosłych.
Jesteśmy jedyną w Polsce firmą zajmującą się dystrybucją ortez DAFO Cascade.

Kontakt

Adres: Wiejska 4,

42-677 Szałsza, k/ Gliwic

Tel: 32/ 270-08-33; 32/270-06-86

Fax: 32/270-08-33 wew. 23

Email: info@mj-corporation.pl

 

 

 

 

Dołącz do naszego Newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowościami, osobistymi rekomendacjami i ofertami specjalnymi. Twój e-mail jest u nas bezpieczny, a my nienawidzimy spamu tak samo jak Ty.
Wyrażam zgodę na Regulamin i Polityka prywatności

Szukaj