Koszyk jest pusty

Dafo

Nasza firma jest jedynym przedstawicielem firmy Cascade w Polsce i zajmuje się dystrybucją ortez DAFO na terenie całego kraju. Wszystkie ortezy wykonywane są na indywidualne zamówienie, po wcześniejszej konsultacji
z naszymi fizjoterapeutami.

orteza dafo

DAFO

Co oznacza ten skrót? Skrót ten rozwijamy z języka angielskiego - Dynamic Ankle Foot Orthosis, co oznacza dynamiczną ortozę obejmującą staw skokowy. DAFO jest lekką, elastyczną, wyprofilowaną ortozą, idealnie dopasowaną do stopy dziecka. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie materiałów oraz rozwiązań projektowych, ortozy umożliwiają pełne przetaczanie stopy i zapewniają prawidłowy przepływ bodźców. Nasze ortozy występują w dwóch liniach:

  • nieodlewowej linii Jump Start stosowanych we wczesnej interwencji,
  • gamy modeli ortoz odlewowych przeznaczonych dla zaawansowanych dysfunkcji ortopedycznych i neurologicznych.                                   

Cascade- co to za firma?

Firma Cascade swoją siedzibę ma w Stanach Zjednoczonych Ameryki.
Jest światowym liderem w dziedzinie innowacji, projektowania i produkcji dynamicznych ortoz dla dzieci. Jako firma z ponad 30 letnim doświadczeniem w produkcji zaopatrzenia oraz nieustanie prowadząca badania kliniczne, stara się na bieżąco ulepszać rozwiązania stosowane
w ortozach DAFO. Cacade koncentruje się na poprawie mobilności młodych pacjentów, a jej pracownicy są pasjonatami wspomagającymi dzieci w prawidłowym rozwoju.

ortezy dafo


Co zyska dziecko dzięki noszeniu ortoz?

Dzięki ortozom staw skokowy i stopa dziecka znajduje się w ułożeniu fizjologicznym zarówno w spoczynku, jak i podczas chodu. Wpływa to na całą motorykę dziecka. Ustawiając kończynę dolną w osi poprawiamy jakoś chodu, a także zapobiegamy uszkodzeniom i deformacją powierzchni stawowych. Dzięki takim działaniom wpływamy korzystnie na całościowy wzorzec chodu dziecka.

Pacjenci ze zdiagnozowanymi dysfunkcjami neurologicznymi oraz ortopedycznymi mają ograniczoną możliwość udziału w aktywności fizycznej typowej dla dziecka w okresie rozwojowym. Zastosowanie dynamicznych ortez DAFO wspomagamy prawidłowy rozwój motoryczny dziecka.


Najczęściej zadawane pytania:

Lekarz jakiej specjalizacji może wystawić wniosek na zaopatrzenie ortopedyczne ?
Wniosek na zaopatrzenie ortopedyczne może wystawić lekarz specjalizacji: ortopeda, chirurg dziecięcy, neurolog, lekarz rehabilitacji, lekarz wad postawy. W przypadku ortoz na wniosku powinien znajdować się kod H29.01- ortoza krótka korygująca zaburzenia osiowe w płaszczyźnie czołowej (typu DAFO lub GRAFO) dla dzieci.

Czy istnieje możliwość dofinansowania zaopatrzenia ortopedycznego?
Istnieje możliwość zwrócenia się z prośbą do różnego typu organizacji na przykład PCPR lub MOPS. Dodatkowo pomocą mogą służyć fundacje.

Na jaki okres czasu wystarczą ortozy?
Okres na jaki wystarczy dana para ortoz jest uzależniony od tego jak szybko rośnie dziecko i jego stopa. W przypadku małych dzieci które zaczynają być pionizowane przy zachowaniu prawidłowego ustawienia stopy może nastąpić szybszy jej przyrost.

Jak długo moje dziecko będzie musiało korzystać z zaopatrzenia?
Okres przez jaki dziecko musi użytkować ortozy jest uzależniony od dysfunkcji jakie występują u dziecka. Oczywiście ortoza nie ”załatwia” wszystkiego, jej zadaniem jest uzupełnienie rehabilitacji oraz podtrzymanie jej efektów. W trakcie rehabilitacji część ćwiczeń powinna być wykonywana w zaopatrzeniu tak aby również podczas nich stopa znajdowała się w prawidłowym ustawieniu.

Przez jaki okres czasu w ciągu dnia dziecko powinno nosić ortozy?
Początkowo dziecko powinno być stopniowo przyzwyczajane do ortoz, z czasem okres przebywania w zaopatrzeniu powinien być wydłużany, tak by dziecko spędzało
w nim 7-8 godzin dziennie. 

Jak rozpoznać że moje dziecko wyrosło z zaopatrzenia?
Sygnałem informującym o tym że dziecko wyrosło jest moment gdy palce dziecka zaczynają zbliżać się do końca ortozy lub ponownie pojawiają się zaczerwienienia, które mogą świadczyć o zbyt małej objętości ortozy.

Jak prawidłowo zakładać ortozy ?
Ortozy dwuczęściowe zakładamy pojedynczo. Warstwę wewnętrzną zakładamy tak aby pięta jak najbardziej  wypełniała ortozę, następnie zakładamy drugą część. Jako pierwszy należy zapiąć środkowy rzep. Jeśli na poduszce pod palce znajduje się rzep przyciągający przodostopie, należy przeciąć skarpetki tak, aby stworzyć możliwość przyciągnięcia palca. 

Jakie warunki musi spełniać obuwie do ortoz?
Obuwie do ortoz może być zwykłym obuwiem, ważne jest by nie posiadało wyprofilowania które jest już zachowane w ortozie. But musi posiadać gumową podeszwę tak aby chronić dziecko przed poślizgnięciem. W naszej ofercie posiadamy specjalistyczne obuwie do ortoz dwóch firm: BIOMEDICA oraz SCHEIN. Buty posiadają unikatowy sposób zapinania, który ułatwia zakładanie obuwia.

Czy moje dziecko zawsze musi użytkować ortezy w obuwiu?
Tak, jest to warunek niezbędny aby zapewnić bezpieczeństwo pacjenta. Ortozy są wykonane z tworzywa o gładkiej teksturze, przez co są śliskie. Ortozy firmy Cascade są wykonane z  różnego rodzaju tworzyw, co skutkuje ich małą wagą, jak i perfekcyjnym dopasowaniem do stopy, jednak zastrzega się, że w celu ochrony ortozy przed pęknięciem, bezwzględnie należy zawsze użytkować je w obuwiu.
 

M&J Corporation

 Prowadzimy sprzedaż najwyższej jakości sprzętu rehabilitacyjnego, profilaktycznego, pourazowego i pooperacyjnego dla dzieci i dorosłych.
Jesteśmy jedyną w Polsce firmą zajmującą się dystrybucją ortez DAFO Cascade.

Kontakt

Adres: Wiejska 4,

42-677 Szałsza, k/ Gliwic

Tel: 32/ 270-08-33; 32/270-06-86

Fax: 32/270-08-33 wew. 23

Email: info@mj-corporation.pl

 

 

 

 

Dołącz do naszego Newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowościami, osobistymi rekomendacjami i ofertami specjalnymi. Twój e-mail jest u nas bezpieczny, a my nienawidzimy spamu tak samo jak Ty.
Wyrażam zgodę na Regulamin i Polityka prywatności

Szukaj