Koszyk jest pusty

Obuwie dla diabetyków

Obuwie dla diabetyków

Zły metabolizm osób z cukrzycą może w dłuższej perspektywie prowadzić do podrażnienia i uszkodzenia nerwów. Zespół stopy cukrzycowej jest jednym z możliwych schorzeń towarzyszących.
Zespół stopy cukrzycowej

Wygląd tego stanu jest szczególnie podstępny. Uszkodzenie nerwów, znane wśród profesjonalistów jako polineuropatia, objawia się u około jednej trzeciej osób z cukrzycą w perspektywie długoterminowej, co oznacza, że odleżyny i drobne rany na stopie mogą pozostać niezauważone. Jeśli te rany ulegają zapaleniu i prowadzą do owrzodzeń, wynikiem jest zespół stopy cukrzycowej.

Ten stan jest trudny do kontrolowania, ponieważ zdolność organizmu do gojenia się ran jest ograniczona przez słaby metabolizm osób z cukrzycą oraz zaburzenia krążenia w nogach. Zwiększa się ryzyko nowych ran, a leczenie staje się coraz trudniejsze i bardziej złożone. W najgorszych przypadkach wszystko, co można zrobić, to amputować dotknięty obszar stopy.

Nie każda osoba z cukrzycą cierpi na wtórne powikłania, takie jak zespół stopy cukrzycowej. W tym względzie prewencja odgrywa decydującą rolę. Osoby z tą chorobą mogą podjąć działania przeciwko takiemu niepożądanemu schorzeniu: codzienne kontrole stóp, być może z pomocą krewnych, oraz wybór odpowiedniego obuwia. Są to dwa najważniejsze sposoby ograniczania ryzyka.

Codzienne kontrole stóp i odpowiednie obuwie zmniejszają ryzyko

 Dostępne rozmiary butów 34-47

134zł
SKU 930300
Rozmiar:

UWAGA!

Przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt pod numerem: 530-074-504. 

Jest to model wyprzedażowy i konieczne jest wcześniejsze sprawdzenie dostępności konkretnych rozmiarów.

 

Dostępne rozmiary butów 35-48

247zł
SKU 930400
Rozmiar:

Strona:

Filtr ceny


0 1000 0 zł Do 1000

Filtruj według marek

Klient

M&J Corporation

 Prowadzimy sprzedaż najwyższej jakości sprzętu rehabilitacyjnego, profilaktycznego, pourazowego i pooperacyjnego dla dzieci i dorosłych.
Jesteśmy jedyną w Polsce firmą zajmującą się dystrybucją ortez DAFO Cascade.

Kontakt

Adres: Wiejska 4,

42-677 Szałsza, k/ Gliwic

Tel: 32/ 270-08-33; 32/270-06-86

Fax: 32/270-08-33 wew. 23

Email: info@mj-corporation.pl

 

 

 

 

Dołącz do naszego Newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowościami, osobistymi rekomendacjami i ofertami specjalnymi. Twój e-mail jest u nas bezpieczny, a my nienawidzimy spamu tak samo jak Ty.
Wyrażam zgodę na Regulamin i Polityka prywatności

Szukaj